En İyi Yazıcı Markası

Merhaba değerli okurlarımız uzun süre tatilin ardından tekrar yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi yazıcı markası hakkında konuşmaya çalışacağız. Belirlediğimiz markaların tarihçelerinden ve ürünlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca bu markaların ürettiği yazıcı tiplerine de değineceğiz. Seçilen markalar piyasada en çok kullanılan markalar arasından seçilmiştir.

 

Yazıcılar hemen hemen her yerde ihtiyaç duyulan birer araçtır. Hem ofis kullanımı için hem de ev kullanımı için yazıcı markaları yazıcı üretmektedir. Birçok yazıcı çeşidi olsa da yazıcılar genelde mürekkep püskürtmeli yazıcı ve lazer yazıcı olarak ikiye ayrılır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar kartuşla çalışırken lazer yazıcılar toner ile çalışmaktadır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha çok ev kullanımına yöneliktir fiyatı da lazer yazıcı fiyatına göre daha uygundur fakat yoğun kullanıma uygun değildir. Yazıcı ve yazıcı çeşitleri ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra seçtiğimiz markalardan ilki olan Hewlett Packard (HP) ile yazımıza başlayalım.

 

HP Yazıcı

HP, 1939 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. Şu anda genel merkezi yine ABD’de bulunmaktadır. HP markası günümüzde bilgisayar alanında birçok teknolojik ürünün üretimini yapmaktadır. HP dizüstü bilgisayar ve tablet, masaüstü bilgisayar, iş istasyonu, ayrılabilir bilgisayarlar, tabletler gibi birçok ürüne sahiptir. HP ofis, ev ve profesyonel amaçlı birçok yazıcıya sahiptir. Ayrıca yazıcıların mürekkep ve tonerlerinin üretimini de yapmaktadır. HP yazıcıları ile ilgili daha fazla bilgi için HP internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Xerox Yazıcı

Xerox, Joseph C. Wilson tarafından kurulmuş ABD kökenli bir şirkettir. Xerox, uluslarası bir firmadır birçok ülkeye ithalatı mevcuttur. Fotokopi, yazıcı ve tarayıcı alanında ön plana çıkmıştır. Ayrıca bu alanda özel yazılım ürünlerini de sahiptir. Xerox ofis tipi yazıcılar, profesyonel tipte yazıcılar, tarayıcılar, paketleme ürünleri, tonerler, mürekkepler ve ofis çözümleri gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Xerox daha çok profesyonel kullanım amaçlı yazıcılar üretmektedir. Xerox hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Brother Yazıcı

Brother, 1908 yılında Japonya’da kurulmuştur. Brother, çok fonksiyonlu yazıcı, baskı ürünleri gibi ürünlerde ön plana çıkmaktadır. Brother günümüzde renkli lazer yazıcı, siyah beyaz lazer yazıcı, çok fonksiyonlu yazıcılar, etiket yazıcılar, dikiş nakış makineleri ve mobil yazıcı gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Brother yazıcıları hakkında daha fazla bilgi Brother internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Samsung Yazıcı 

Samsung, Güney Kore merkezli 1938 yılında kurulmuş olan bir elektronik ürün üreticisidir. Samsung günümüzde akıllı telefon, tablet, giyilebilir cihazlar, televizyon, buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi beyaz eşya ürünleri, depolama ürünleri gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Samsung yazıcılar hakkında daha fazla bilgi bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız bu yazımızda en iyi yazıcı markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Kullanıcı yorumlarına ve tecrübelerine göre seçtiğimiz 4 marka olan HP, Xerox, Brother ve Samsung hakkında bilgiler verdik. Daha fazla bilgi için markaların internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir