En İyi Vitamin ve Mineral Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi vitamin ve mineral markası hakkında konuşacağız. Vitamin ve mineraller vücudumuz için çok önemlidirler. Eksiklerinde hemen etkisini gösterebilecek çeşitli rahatsızlıklara sebep olurlar. Vitaminler ve mineraller arasında büyük bir fark vardır. Bu fark mineraller inorganik iken vitaminlerin organik olmasıdır. Mineraller dışarıdan alınmak zorundadır vücudumuzun mineral üretme yeteneği yoktur ama bazı vitaminler vücudumuzda üretilmektedir. A Vitamini, D Vitamini, E Vitamini, K Vitamini, B1 Vitamini, B2 Vitamini, B3 Vitamini, B5 Vitamini, B6 Vitamini, B12 Vitamini ve C Vitamini vitaminlere örnek olarak verilebilir.

 

Her yaşta insanın yorucu günleri olmaktadır. Bu yorucu günlerde yorgun ve bitkin düşmemek için vitamin ve mineral takviyesi alınabilir. Tabi bu takviyeler bir doktor tavsiyesi karşılığında alınmalıdır. İnternette yazan bilgilere göre hareket edilmemelidir çünkü her insanın vücudu farklı çalışmaktadır. Biz de sizler için bu yazıda çeşitli vitamin ve mineral markalarını derledik. Daha fazla seçtiğimiz vitamin ve mineral markalarından ilki olan Pharmaton ile yazımıza başlayalım.

 

Pharmaton

Pharmaton, 1942 yılında kurulmuştur. Almanya merkezli bir şirkettir. Vitamin takviyesi, mineral takviyesi ve koenzim takviyesi gibi birçok ürünü mevcuttur. Akıllara “Biz şansa inanmayız.” sloganıyla ve reklamlarıyla kazınmıştır. Ayrıca Omega 3 ve multivitamin gibi çeşitli ürünleri de vardır. Ürünleri kapsül ve tablet olarak satılmaktadır. Pharmaton zihinsel aktivitelerin ve konsantrasyonun artmasına yardımcı olacağını söylemektedir. Pharmaton kapsüller ile ilgili detaylı bilgilere ve ne içerdiğine Pharmaton web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Supradyn

Supradyn, Bayer’e ait bir markadır. Bayer AG 1863 yılında Friedrich Bayer tarafından Almanya’da kurulmuştur. Şu an genel merkezi Almanya’nın Leverkusen şehrindedir. Bayer Türkiye ve Dünya’da ilaç sektöründe önemli bir yere sahiptir. Supradyn, günlük yaşamda zihinde kalmaya yardımcı olacağını söylemektedir. Supradyn koenzim, çinko, c vitamini, kalsiyum, b vitamini ve demir gibi birçok vitamin, mineral içermektedir. İçeriği hakkında daha fazla bilgi için Supradyn sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda en iyi vitamin ve mineral markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Kullanıcı yorumlarına ve tecrübelere göre seçtiğimiz iki marka olan Pharmaton ve Supradyn hakkında bilgiler verdik. Vitamin ve mineral takviyesi almadan önce bir doktora danışmanızı ve kullanmaya başladıktan sonra önerilen şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir