En İyi Türk Kahvesi Markası

Merhaba değerli okuyucularımız. Güzel bir yazımızla daha karşınızdayız. Önceki yazılarımızda en iyi Türk kahve makinelerinden bahsetmiştik. Makinelerden bahsedip de en iyi Türk kahvelerinden bahsetmemek olmazdı. Türk Kahvesinin kendine özgü bir kimliği ve geleneği vardır. Türkler tarafından keşfedilmiştir ve özel bir tadı, köpüğü ve kokusu vardır. Şimdi sizler için damak tadınıza en uygun, en lezzetli Türk kahvesinin hangisi olduğunu bulmaya çalışacağız ve en iyi Türk kahvesi markası hakkında konuşacağız.

 

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ

İstanbul Fatih’te 1871 yılında Mehmet Efendi tarafından kurulan bir markadır. Türk kahvesinin en tanınan markalarından biri olan Mehmet Efendi markası Türkiye’nin en eski işletmelerindendir. Günümüzde Türk Kahvesi, Filtre Kahve, Press Pot, Espresso ve Kakao ünlü markanın üretim alanlarıdır. Arabica türü yüksek kaliteli kahve çekirdeklerinden üretilen kahveyi istediğimiz miktarda alabilir ve ilk günkü tazeliği ile son tüketim tarihine kadar kullanabiliriz. Türk kahvesinin öncülerinden olan markayı tatmamak ayıp olur.

 

KAHVE DÜNYASI

İstanbul Eminönü semtinde açılan ilk mağazası ile 2004 yılında işe başlamıştır. Hızla büyüyen marka günümüzde ülkemizdeki pek çok şehirde ve yurt dışında faaliyet göstermektedir. Makul fiyatları ile karşımıza çıkan marka unlu mamülden dondurmaya, kahveden çikolataya bini aşan ürün çeşidi ile bizlere hizmet vermektedir. Damla sakızlı, çok kavrulmuş ve orta kavrulmuş Türk kahve çeşitleri ile kahve tutkunlarının karşısına çıkmaktadır. İsteğinize göre Türk kahvenizi alarak keyfini çıkarabilirsiniz.

 

İBRAHİM BEY TÜRK KAHVELERİ

Sektördeki 20 yıllık tarihi ile bilinen marka usta çırak ilişkisinden yola çıkmıştır. Dünyanın farklı yörelerine ait kahve çekirdeklerini bizlerle buluşturmaktadır. Çilekli, fındıklı, vanilyalı, karamelli, çifte kavrulmuş ve damla sakızlı gibi pek çok Türk kahve çeşidi ile karşımıza çıkan bir markadır. Oldukça lezzetli olan İbrahim Bey Türk Kahvelerini sizler de tatmalısınız.

 

DİBEK KURU KAHVECİSİ İLYAS GÖNEN

Dededen toruna sloganını benimseyen marka dede Hüseyin Gönen ile bu yolculuğa başlamıştır. Dede Hüseyin Gönen ‘Eski Tahmis’ adı verilen dibek taşında kahve çekirdeklerini dövmeye başlamıştır. Yıllar sonra yerini oğlu ve dibek yerine makine ile üretime başlanmıştır. Bu şekilde devam eden marka günümüzde adından oldukça söz ettirmektedir. Sade ve aromalı kahveler, bitkisel çaylar ve yağlar, baharatlar, lokum, sağlık ve bakım ürünleri üretiminde markanın ismini görmekteyiz. Narlı, sütlü, elmalı, tarçınlı çeşidi bulunan Türk kahvelerinin içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.

 

Bu yazımızda damak tadına ve keyfine düşkün olanlar için önemli bir konudan bahsettik. Türk kahvesinin kültürümüzdeki önemli yeri herkes tarafından bilindiği gibi pek çok marka da üretimini gerçekleştirmektedir. Biz en beğenilen 4 markayı sizler için belirledik ve geçmişten günümüze olan serüvenlerini araştırdık. En iyi Türk kahvesi markaları ile ilgili bilgiler verdik. Böylelikle bir yazımızın daha sonuna geldik. Artık siz de damak tadınıza en uygun Türk kahvesine karar verebilir ve bunun keyfini çıkartabilirsiniz. Bunun bir zevk meselesi olup kişiden kişiye değişebileceğini hatırlatarak yazımızı sonlandıralım. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir