En İyi Şampuan Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yine yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda sizlere en iyi şampuan markası hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bu markaların tarihçeleri ve ürünleri hakkında konuşacağız. İlk belirlediğimiz marka olan Head & Shoulders ile başlayalım.

 

Head & Shoulders

Head & Shoulders bir P&G markasıdır. P&G kökü eskilere dayanan temizlik malzemeleri gibi kimyasal ürünler üreten ABD merkezli bir şirkettir. Ayrıca şirket çeşitli gıda markalarını da bünyesinde barındırmaktadır. Head & Shoulders şampuanları birçok çeşite sahiptir. Bunlara örnek olarak yağlı saçlara karşı, kepeğe karşı, erkekler için özel ve kadınlar için özel gibi verilebilir. Bu çeşitlerin içinde Head & Shoulders kepeğe karşı etkili şampuanı ile ön plana çıkıyor.

 

Clear

Clear bir Unilever markasıdır. Unilever 1929 yılında Birleşik Krallık’ta kurulmuş bir gıda ve hızlı tüketim ürünleri markasıdır. Clear şampuanlarının yanı sıra saç besleyicisi gibi saç bakım ürünleri de üretmektedir. Clear şampuan çeşitlerinde kepeğe karşı etkili şampuan, güçlü saç derisi için şampuan, yağlı saçlar için şampuan, erkekler için Clear Men serisi ve kadınlar için şampuanlar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra pek çok çeşit mevcuttur.

Pantene

Hoffmann-La Roche tarafından kurulan Pantene 1985 yılında Head & Shoulder’sı bünyesinde bulunduran P&G grubu tarafından satın alınmıştır. Pantene şampuanlarının yanı sıra saç bakım kremleri gibi saç bakım ürünlerine sahiptir. Pantene birçok saça ve saç tipine göre şampuan ürünlerine sahiptir. Bunlara örnek olarak genel bakım, boyalı saçlar için özel seri, ikisi bir arada ve saç dökülmelerine karşı etkili şampuanlar verilebilir.

 

Bioblas

2008 yılında Türkiye’de satışlarına başlayan Bioblas birçok saç sorununa karşı farklı şampuanlar ile çözüm getirmiştir. Markanın öne çıkan iki problemi kepek ve erken yaşta saç dökülmesidir. Bunların yanı sıra saç tiplerine göre yıpranmış kırılgan, koparak dökülen, boyalı, çabuk yağlanan ve elektriklenen gibi ürünleri mevcuttur.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okuyucularımız. Bu yazımızda en iyi şampuan markaları sorusuna cevap aramaya çalıştık. Bu yazıyı yazarken değerlendirdiğimiz markalar Türkiye’de çok satılan markalardır bu markaların yanı sıra birçok marka bulunmaktadır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir