En İyi PVC Pencere Balkon Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni ve farklı bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızdan en iyi pvc pencere balkon markası hangisi bunun hakkında konuşacağız. Yazımıza başlamadan önce pvc ile ilgili kısa bilgiler verelim. Pvc açılımı polivinil klorür olan bir sentetik kimyasaldır. Hem katı hem esnek olmak üzere çeşitli formları vardır. Günümüzde çoğu evin camları ve balkonları pvc malzemesinden yapılmaktadır. Bunun ana sebebi pvc malzemesinin tahta veya ahşap malzemelere göre hem yakıt tasarrufu hem de ses yalıtımını daha iyi gerçekleştirmesidir. Çoğu ev sahibi eski evlerinde bulunan tahta veya ahşap pencere ve balkonlarının pvc ile değiştirmektedir. Ayrıca illa ahşap görünüm isteyenler için çoğu marka ahşap görünümlü veya istediğiniz renge desene göre pvc pencere ve balkonlar üretmektedir. Pvc ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra seçtiğimiz markaların ilki olan Fıratpen ile başlayalım

 

Fıratpen

Fıratpen, 1972 yılında Türkiye’de plastik malzemeleri üretmek amacıyla kurulmuştur. Fıratpen günümüzde pvc pencere, sürme pvc pencere, pvc profiller, lamine pvc pencere, tek açılım pvc pencere, çift kanat pvc pencere, wc pvc kapılar, pvc balkon kapıları, pvc garaj kapıları ve pvc kepenk gibi birçok pvc çeşidinin üretimini yapmaktadır. Ayrıca Fıratpen’in üst kuruluşu olan Fırat Plastik tesisat boruları, hortumlar, altyapı boru sistemleri ve damla sulama gibi birçok plastik boru malzemesinin üretimini yapmaktadır.

 

Egepen Deceuninck

1981 yılında Türkiye’de kurulmuş olan Egepen profillerin imalatını yaparak iş hayatına başlamıştır. Egepen Deceuninck günümüzde pvc pencere sistemleri, pvc kapı sistemleri, pvc sürme sistemleri, kepenk, sineklik, ithal pencere ve kapı sistemleri gibi birçok ürün çeşidine sahiptir. Ayrıca açılım çeşitlerine göre de tek kanat, çift kanat ve katlanabilir kapı gibi çeşitli ürünlerin üretimini yapmaktadır.

 

Winsa

Winsa 1998 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Winsa kurulurken Sabancı Holding çatısı altında kurulmuştur. Winsa cam balkon sistemleri, pvc kapı sistemleri, pvc pencere sistemleri, pvc panjur sistemleri, katlanabilir kapı ve sineklik gibi birçok pvc ürünün üretimine sahiptir.

Pimapen

Pimapen, 1963 yılında Pimaş tarafından boru ve profil üretmek amacıyla kurulmuştur. Günümüzde halkımız başka marka olsa dahi pvc pencere kapı sistemlerine pimapen adını vermektedir. Bu olay Pimapen markasının sloganına da konu olmuştur; “Pencereye adını veren”. Pimapen günümüzde pencere sistemleri, kapı sistemleri, pvc profil, panjur ve kepenk sistemleri ve alüminyum profil gibi birçok çeşitte ürünlerin üretimini yapmaktadır. Ayrıca Pimapen, cam balkom sistemlerinin de üreticisidir.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda en iyi pvc pencere markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Kullanıcı yorumlarına göre seçtiğimiz Fıratpen, Egepen, Winsa ve Pimapen markalarının tarihçelerini ve ürün çeşitlerini inceledik. Daha fazla bilgi için markaların internet sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir