En İyi Pense Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni bir yazıyla karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi pense markası hakkında konuşacağız. Penseler evlerimizde bulunan takım çantalarının ve her ustanın vazgeçilmez birer el aletidir. Pensenin fonksiyonel olarak birçok işlevi bulunmaktadır. Bu yüzden de çok tercih edilmektedir. Özellikle elektrik ustalarının sürekli kullandığı bir alettir. Lafı fazla uzatmadan size rehber olacak yazımıza seçtiğimiz markalardan ilki olan Knipex ile başlayalım.

 

Knipex

1882 yılında Carl Gustav Putsch tarafından Almanya’da kurulan Knipex ilk kurulduğunda demir dövme atölyesi ile pense üretimi yapmaktaydı. Günümüzde ise önemli bir el aletleri markası haline gelen Knipex ayarlı pense, kablo soyma pensesi, karga burnu, ayarlı pense, segman pensesi, boru pensesi, kerpeten ve kesici pense gibi birçok pense türünün üretimini yapmaktadır. Ayrıca Knipex çeşitli anahtar, alet çantası ve aksesuarların da üretimini yapmaktadır. Daha fazla bilgi için Knipex web sitesini ziyaret edip ürünlere bakabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İzeltaş

50 yıl önce Türkiye’de kurulmuş olan İzeltaş İzmir’deki üretimhanesiyle üretime başlamıştır. Günümüzde izeltaş el aletlerinde ve dövme ürünlerde Türkiye ve Dünya’da bir marka haline gelmiştir. 50′ den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. İzeltaş anahtarlar, lokma ve bijon anahtarları, keskiler ve çekiçler, takım çantaları, atölye dolapları ve tornavidalar gibi birçok ürüne sahiptir. Pense için tercih edilebilecek markalar arasında yer almaktadır.

Stanley

Frederick T. Stanley tarafından 1843 yılında vida ve kapı aksesuarları üretimi üzerine kurulmuştur. İlk kurulduğunda The Stanley Works olarak kurulmuştur. Kurulduktan sonra hızla gelişerek alanında ilkleri yapmıştır. Günümüzde ustalar için önemli bir yere sahiptir. Stanley pense, tornavida, lokma ve anahtar takımları, işkenceler ve mengeneler, ıskarpela ve rendeler ve dekorasyon gibi birçok el aletlerine sahiptir. Ayrıca Stanley kaynak makinesi, şarjlı matkap ve kırıcı delici gibi elektrikli aletlerin  de üretimini yapmaktadır.

 

Black & Decker

1910 yılında ABD’de kurulmuş olan Black & Decker günümüzde birçok elektrikli aletlerin üreticisidir. Pek fazla pense çeşidi bulunmasa da yine de pense için tercih edilebilecek markalar arasındadır. Web sitesini ziyaret ederek daha detaylı bilgileri alabilir ve ürün fotoğraflarına bakabilirsiniz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız bu yazımızda el aletlerinin başında gelen pense ve en iyi pense markaları hakkında konuştuk. Knipex, İzeltaş, Stanley ve Black & Decker markalarını değerlendirdik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir