En İyi Oyuncu Klavyesi Markası

Merhaba değerli okuyucularımız kısa bir aranın ardından yeniden yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımız bilgisayar oyunu oynayanlar için rehber niteliğinde bir yazı olacak. Bu yazımızda en iyi oyuncu klavyesi markası hakkında konuşacağız. Seçtiğimiz oyuncu klavyesi markalarının tarihçeleri ve ürünleri hakkında çeşitli bilgiler vermeye ve yeni bir klavye alacaklara rehber olmaya çalışacağız.

 

Klavye oyuncuların oyun esnasında kullanılan en önemli araçlarından biridir. Bir oyuncunun rahat oynayabilmesi için klavyenin ergonomik bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Ayrıca oyunlardan en çok kullanılan oyuncu tuşları da oyuncu klavyelerinde çeşitli kabartmalara sahiptir. Bu özellik de oyuncunun daha rahat ve konforlu oyun oynamasını sağlamaktadır. Bu yazımız daha çok oyuncular için olsa da seçtiğimiz markaların normal kullanıma göre de çeşitli klavye ürünleri bulunmaktadır. Şimdi daha fazla uzatmadan seçtiğimiz markaların ilki olan Razer ile yazımıza başlayalım.

 

Razer

Razer, 1998 yılında iki kişi tarafından ABD’de kurulmuştur. Günümüzde genel merkezi de ABD’de bulunmaktadır. Razer kurulduğu günden bugüne bilgisayar oyuncuları için çeşitli bilgisayar ekipmanları üretmektedir. Razer laptop, oyun konsolu, mouse, çanta, mouse pad, kulaklık gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Razer mekanik, normal, led aydınlatmalı gibi birçok klavye ürününe sahiptir. Ayrıca çeşitli özel klavyeleri de bulunmaktadır. Razer hakkında daha detaylı bilgi için Razer internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Logitech

Logitech, ABD kökenli olmasına karşın genel merkezi İsviçre’de bulunmaktadır. Logitech 1981 yılında kurulmuştur. Logitech hem oyuncular için hem de ev ofis kullanımı için çeşitli bilgisayar ekipmanlarının üretimini yapmaktadır. Logitech günümüzde mouse, klavye, tablet klavyeleri, bilgisayar hoparlörleri, bluetooth kablosuz hoparlörler, web kameraları, sunum cihazları gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Logitech hemen hemen her bütçeye hitap eden klavyelere sahiptir. Logitech ve Logitech ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için Logitech internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

SteelSeries

SteelSeries, 2001 yılında Danimarka’nın Kopenhag şehrinde kurulmuştur. Çeşitli bilgisayar aksesuarlarının üretimini yapmaktadır. Steelseries günümüzde oyuncu mouse, oyuncu klavyesi, oyuncu kulaklığı, mouse pad ve çeşitli yazılımlara sahiptir. Steelseries internet sitesini ziyaret ederek SteelSeries ürünleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Corsair

Corsair, 1994 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. Günümüzde genel merkezi yine Kaliforniya’dadır. Corsair günümüzde soğutma ürünleri, depolama ürünleri, mouse, klavye, oyuncu koltukları, enerji ürünleri, bilgisayar aksesuarları gibi birçok bilgisayar bileşenin üretimini yapmaktadır. Corsair ve corsair ürünleri hakkında daha fazla bilgi için Corsair internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okuyucularımız. Bu yazımızda en iyi oyuncu klavyesi markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Seçtiğimiz 4 marka olan Razer, Logitech, SteelSeries ve Corsair markaları hakkında ve bu markaların ürünleri hakkında bilgiler verdik. Bu bilgiler eşliğinde kendinize uygun bir klavyeyi seçebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir