En İyi Modem Markası

Merhaba değerli okurlarımız yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi modem markası hakkında konuşacağız. Belirlediğimiz modem markalarının tarihçeleri ve ürünleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İnternet günümüzde her alanda kullanılmaya başlanmış ve hayatımızın her yerine girmeyi başarmıştır. Evlerimizde, iş yerlerimizde ve cafe gibi toplu alanlarda dahi kullanmaktayız. Bazen internet bağlantısı problemleri yaşıyoruz. Bu problem çoğunlukla internet hattından kaynaklansa da bazen modemden dolayı bazı problemler yaşanmaktadır. Örneğin bazı modemlere fazla kişi bağlanamıyor. Fazla kişi bağlandığı zaman internet kullanılamaz hale geliyor. Bir diğer problem de hızı yüksek internet paketlerinden alıp eski model modem kullanmak. Eski model modem kullandığınızda eğer paketiniz yüksek hızlı fiber internet benzeri bir paket ise yüksek hızlara ulaşamazsanız burada yeni bir modem almanız gerekecektir. İnternet ve modem ile kısa bilgiler verdikten sonra seçtiğiniz markalardan ilki olan TP-Link ile yazımıza başlayalım.

 

TP-Link

TP-Link 1996 yılında Çin’de kurulmuştur. Bilgisayar ve internet alanında birçok ürünün üretimini yapmaktadır. TP-Link günümüzde kameralar, yönlendiriciler,  akıllı ampuller, akıllı anahtarlar, modemler, antenler, usb çoğaltıcı, taşınabilir şarj cihazları gibi birçok ürüne sahiptir. TP-Link ‘in ürettiği modem çeşitlerine değinelim. TP-Link adsl modem, vdsl modem ve kablosuz modemler gibi birçok internete ve bütçeye göre ürünleri bulunmaktadır.

 

Asus

Asus 1989 yılında Tayvan merkezli olarak kurulmuş bir bilgisayar ve bilgisayar bileşenlerinin üretimini yapan bir şirkettir. Asus markasına hepimiz akıllı telefonları ve özellikle notebookları ile aşınayız. Bu ürünlerinin yanında Asus ekran kartları, anakartlar, klavye, fare, monitör, oyuncu klavyeleri, oyuncu monitörleri, akıllı telefonlar, sunucular, iş istasyonları gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Ayrıca Asus internet kullanımı için adsl modem, vdsl modem, wi-fi routerlar, menzil arttırıcı, kablosuz ağ adaptörü gibi birçok ürüne sahiptir.

Zyxel

Zyxel 1989 yılında Tayvan’da kurulmuştur. Zyxel profesyonel veri depolama ürünleri, wireless ip bulut kamera, akıllı ev ürünleri gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Zyxel modem ürünlerinde Türkiye’de çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Zyxel adsl modem, vdsl modem, kablosuz modemler, 3g modemler gibi birçok modem ve internet ürünlerinin üretimini yapmaktadır. Daha fazla bilgi için Zyxel internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda en iyi modem markaları hakkından konuşmaya çalıştık. Kullanıcı yorumlarına ve piyasadaki tecrübelerine göre seçtiğimiz 4 marka olan TP-Link, Asus ve Zyxel modem markalarını inceledik. Bu markaların tarihçeleri  ve ürünlerinden bahsettik. Ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için markaların internet sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir