En İyi LPG Otogaz Markası

Merhaba değerli okuyucularımız önemli bir değerlendirme yazısı ile yeniden karşınızdayız. Bu yazımızda sizlerle beraber en iyi lpg markası hangisi sorusuna cevap arayacağız. Benzin fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle günümüzde çoğu kişi benzinli aracına lpg taktırmayı veya lpg takılı olan araç almayı düşünmektedir. Bu sistem sayesinde benzinli araçlarda benzin yakmak yerine gaz yakarak araç daha az yakıtla çalışmaktadır. Yazıyı yayınladığımız tarihte benzinin litre fiyatı 6.5 TL civarında gazın ise litre fiyatı 3.5 TL civarındadır. İnsanların neden LPG sistemlerine yönelmek istediği pompa fiyatlarından da anlaşılmaktadır. LPG sistemi ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra seçtiğimiz markalardan ilki olan BRC ile başlayalım.

 

BRC

BRC 1960’lı yıllarda İtalya’da Romano Bagetti tarafından kurulmuştur. 1980 yılında ise LPG ile ilgili tüm ürünleri üretmeye başlamıştır. Ayrıca BRC günümüzde 70 farklı ülkede hizmet vermektedir ve çeşitli markalar ile de anlaşması bulunmaktadır. BRC sıralı lpg sistemi kiti, karbüratörlü lpg kiti, likit direkt enjeksiyon kiti gibi birçok lpg dönüşüm sisteminin üretimini yapmaktadır.

 

Atiker

1970 yılında Türkiye’de Mehmet Ali Atiker tarafından boru üretime üzerine kurulmuştur. Daha sonra LPG tankları üretimine başlayan Atiker serüvenini LPG sistemleri üretimi ile devam ettirmiştir. Atiker Metal A.Ş ‘nin tekstil, elektronik, ayakkabı gibi farklı alanlarda çeşitli kuruluşları bulunmaktadır. Atiker karbüratörlü lpg sistemleri, karbüratörlü mini lpg sistemleri, sıralı otogaz sistemleri, cng kitleri, silindir lpg tankları, lpg simit tankları ve çeşitli ekipman ve aksesuarların üretimini yapmaktadır.

Lovato

Lovato 1958 yılında İtalya’da kurulmuştur. Lovato’nun Türkiye distribütörü Damla LPG & CNG Sistemleri’dir. Lovato günümüzde sıralı sistem lpg sistemleri, direk enjeksiyon sistemleri, karbüratörlü sistemler, cng tankları, simit tanklar, silindir tankları, tek nokta lpg sistemleri ve yedek parça gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Ayrıca Lovato cng dönüşüm kitleri ürünlerine de sahiptir.

 

Prins

1986 yılından beri LPG dönüşüm sistemleri ile ilgilenen Prins günümüzde bazı araba markalarının fabrika çıkışlı lpg ve cngli araçları için çeşitli sistemler üretmektedir. Prins 4,5,6 ve 8 silindirli çeşitli araçlar için dönüşüm kitlerinin üretimini yapmaktadır. Prins günümüzde Ecomax, Technomax ve Silverline gibi çeşitli adlarda ve versiyonlarda dönüşüm sistemleri ve aksesuarlarının üretimini yapmaktadır.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda en iyi lpg markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Kullanıcı yorumlarına ve sektördeki tecrübesine göre seçtiğimiz otogaz dönüşüm markalarını inceledik. Bu markalar: BRC, Atiker, Lovato ve Prins. Siz de markaların internet sitelerini ziyaret ederek lpg dönüşüm sistemleri ile ilgili bilgiler alabilir ve aracınıza uyumlu olup olmadığını sorabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir