En İyi Lastik Markası

Merhaba değerli okuyucularımız bu yazımızda en iyi lastik markası hakkında konuşacağız. Lastikler şüphesiz araçların en önemli parçalarından biridir. Yere tutunma, fren mekanizması gibi birçok sistem lastiğiniz performansına bağlıdır. Örneğin bir araç ilanına baktığınızda araçlarını satan kişiler lastikler yeni ise ilan açıklamasında belirtir. Bunun nedeni de lastiklerin aracın önemli bir parçası olması ve kayda değer bir ücrete sahip olmasıdır. Daha fazla uzatmadan seçtiğimiz markalardan ilki olan Good Year ile en iyi lastik markası yazımıza başlayalım.

 

Good Year

Good Year 1898 yılında ABD’de Frank Seiberling tarafından kurulmuştur. Good Year yaz mevsimi için lastik, kış mevsimi için lastik ve dört mevsim için lastik gibi birçok lastik çeşidini bünyesinde barındırmaktadır. Otomobil, motosiklet, scooter, kamyon, çekici ve iş makineleri gibi birçok aracın lastik üretimini yapmaktadır. Lastik çeşitlerini görmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Michelin

1888 yılında Fransa’da kurulmuş olan Michelin günümüzde otomobil, kapalı kamyonet, spor otomobilleri, motosiklet, scooter, tarım araçları ve ticari araçlar gibi her lastikli aracın lastiği bulunmaktadır. Ayrıca alanında yeni teknolojiler geliştiren Michelin farklı lastiklere sahiptir daha fazlası için internet sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

 

Bridgestone

Bridgestone 1931 yılında bir Japon markası olarak kurulmuştur. İsmi Japonca’da taş köprü anlamına gelmektedir. Günümüzde emniyet lastiği sloganı ile akıllara kazınmıştır. Bridgestone binek, hafif ticari, ağır vasıta ve tarım araçları gibi birçok lastikli araç için lastik üretimi yapmaktadır. Detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edip kendinize uygun lastiklere bakabilirsiniz.

Pirelli

1872 yılında İtalya’da kurulmuş olan Pirelli plastik üretici olarak üretime başladı. Formula 1 araçlarına ürettiği lastikleri ile ön plana çıkan Pirelli yazlık, kışlık ve spor amaçlı gibi birçok binek veya ticari araçların lastik üretimini yapmaktadır. Ayrıca Pirelli lastikler hakkında önemli çalışmalar yapmaktadır. Pirelli internet sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Continental

Continental 1871 yılında Almanya’nın Hannover şehrinde kurulmuştur. Continental otomobil, bisiklet, ticari araçlar, tarım makineleri gibi birçok lastikli aracın lastik üretimini yapmaktadır. Hava koşullarına ve araç modellerine göre lastikleri Continental web sitesinde bulabilirsiniz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okuyucularımız. Bu yazımızda en iyi lastik markaları hakkında konuştuk. Good Year, Michelin, Bridgestone, Pirelli ve Continental markaları ve bu markaların tarihçeleri hakkında bilgiler verdik. Bu markadaki Türkiye’deki satışları ve kullanıcı yorumlarını dikkate alarak seçtik. Markaların internet sitelerini ziyaret ederek veya bayilerine giderek kendinize uygun lastiği seçebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir