En İyi Kulaklık Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni ve farklı bir yazıyla karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi kulaklık markası hakkında konuşacağız. Bu yazımız daha çok bilgisayar oyunu oynayanlar için yazacağız ama norma günlük hayatta kullanacak kişiler içinde bir rehber niteliğinde bir yazı yazacağız. Kulaklık markalarının tarihçelerinden ve ürünlerinden bahsedeceğiz.

 

Kulaklıklar hem kablolu hem kablosuz olarak kullanılsa da günümüzde piyasada en çok kablolu kulaklıklar kullanılmaktadır. Bunun temel olarak iki sebebi bulunmaktadır. Birinci sebebi kablosuz kulaklıkların kablolu kulaklıklara göre daha pahalı olmasıdır. Diğer bir sebebi ise kablosuz kulaklıkların kablolu kulaklıklara göre performansının az olmasıdır. Tabi yüksek kaliteli bir kablosuz kulaklık düşük kaliteli kablolu kulaklığa göre daha performanslı olmaktadır. Bunu unutmamak gerekir. Kulaklıklarla ilgili kısa bilgiler verdik şimdi fazla uzatmadan seçtiğimiz markaların ilki olan Sennheiser ile yazımıza başlayalım.

 

Sennheiser

Sennheiser, 1945 yılında Fritz Sennheiser tarafından Almanya’da kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne günlük veya profesyonel kullanım amaçlı kulaklık ve mikrofon gibi ses ürünlerinin üretimini yapmaktadır. Sennheiser kulak üstü kulaklıklar, kulak içi kulaklıklar, kablosuz kulaklıklar, bluetooth kulaklıklar, çeşitli profesyonel mikrofon ürünleri, profesyonel amaçlı kulaklıklar ve konferans sistemleri gibi birçok ürüne sahiptir. Sennheiser ürünleri hakkında daha fazla bilgi için Sennheiser web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Steelseries

Steelseries, 2001 yılında Jacob Wolff-Petersen tarafından Danimarka’nın Kopenhag şehrinde kurulmuştur. Steelseries daha çok oyunculara yönelik ürünleriyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Steelseries dünyada birçok bilgisayar oyunu takımının sponsorudur. Çeşitli yayıncılara da sponsorluk yapmaktadır. Steelseries günümüzde oyuncu kulaklıkları, oyuncu klavyesi, oyuncu mouseları, Playstation kulaklıkları, Xbox kulaklıkları, Nintendo kulaklıkları gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Eğer oyun amaçlı bir kulaklık arıyorsanız Steelseries internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Beats

Beats Electronics, 2008 yılında ABD’de kurulmuştur. Jimmy Iovine tarafından kurulmuştur. 2014 yılında ise Apple, Beats Electronics ‘i satın almıştır. Beats kulak içi ve kulak üstü kulaklıklar, çeşitli mikrofonlar ve kablosuz kulaklıkların üretimini yapmaktadır. Beats ürünleri hakkında daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret etmelisiniz.

 

Philips

Philips, 1891 yılında Gerard Philips ve Frederik Philips tarafından Hollanda’nın Eindhoven şehrinde kurulmuştur. Philips markasına hepimiz çeşitli ürünleri sayesinde aşinayız. Philips günümüzde televizyon sistemleri, ses sistemleri, tıraş makinesi gibi çeşitli kişisel bakım ürünleri, aydınlatma ampulleri gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Philips kulak üstü ve kulak içi kulaklık, kablosuz kulaklıklar, spor kulaklıkları gibi birçok kesime hitap edebilecek kulaklık çeşitlerine sahiptir.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda en iyi kulaklık markaları hakkında konuşmaya çalıştık. En iyi kulaklık markası hangisi soruna cevap aramaya çalıştık. Tabi bu sorunun cevabı bütçeye ve kullanım amacına göre değişmektedir. Biz piyasadaki kullanıcı yorumlarına ve tecrübelerine göre Sennheiser, Steelseries, Beats ve Philips markalarını seçtik. Bu markalar hakkında çeşitli bilgiler verdik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir