En İyi Jeneratör Markası

Selamlar değerli takipçilerimiz çok farklı bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi jeneratör markası hakkında konuşacağız. Jeneratörler benzin veya dizel yakıt kullanarak elektrik enerjisi üreten araçlardır. Jeneratörün amacı mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Günümüzde çoğu kamu kuruluşunda, hastanelerde, bankalarda jeneratör mevcuttur. Buradaki kullanım amacı elektrikler kesildiğinde devreye girerek yapının elektrik ihtiyacını karşılamaktır. Jeneratörün diğer bir kullanım amacı ise elektrik olmayan yerlerde elektriğe ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılmasıdır. Örneğin dağın başında elektrikle bir işiniz oldu fakat elektrik hattı yok işte burada jeneratör ile elektrik üreterek elektrik ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Tabi jeneratörle elektrik üretmek yakıtlar pahalı olduğu için normal elektrikten daha pahalıdır.

 

Jeneratörler benzin ve dizel olarak iki çeşittir. Çoğu jeneratör ise benzinle çalışmaktadır. Jeneratörlerde diğer bir özellik ise marşlı olması. Marşlı jeneratörlerde herhangi bir ipi çekmeden bir tuş ile jeneratörü çalıştırabilirsiniz. Marşsız jeneratörlerde ise ipi çekmeniz gerekecektir. Jeneratör ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra seçtiğimiz markalardan ilki olan Aksa Jeneratör ile yazımıza başlayalım.

 

Aksa Jeneratör

Aksa Jeneratör, 1968 yılında Ali Metin Kazancı tarafından elektrikli motor üretimi amacıyla kurulmuştur. Aksa Jeneratör 1984 yılında ilk jeneratör üretimini gerçekleştirmiştir.  Aksa Jeneratör sektöründe küresel piyasalarda ilk 5’tedir. Aksa Jeneratör birçok jeneratör çeşidinin üretimini yapmaktadır. Ayrıca üretiminin %50’si yurt dışına gönderilmektedir. Aksa Jeneratör, benzinli jeneratör, dizel jeneratör, doğalgazlı jeneratör, portatif jeneratörler, aydınlatma kuleleri ve marine tipi jeneratörlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

 

Honda 

Honda, 1948 yılında Japonya’da Soichiro Honda tarafından kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda motosiklet üretimi yapan Honda zamanla çeşitli sektörlere yayılım göstermiştir. Bunlara örnek olarak otomotiv, robotik, motor ve uçak verilebilir. Honda hem profesyone kullanım hem de normal kullanım için inverter ve normal olmak üzere birçok jeneratör çeşidinin üretimini yapmaktadır. Honda 12 kVA ‘ya kadar çeşitli jeneratörlere sahiptir. Ülkemizde olduğu gibi Honda ürünlerini birçok ülkeye göndermektedir.

Hyundai Power

Hyundai, 1967 yılında Chung Ju-yung tarafından Güney Kore’de kurulmuştur. Otomotiv sektörüyle Türkiye’de aşina olduğumuz Hyundai markası enerji sektöründe birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Hyundai Power markası çapa makineleri, budama makineleri, çim biçme makineleri, su motorları, testereler gibi birçok ürüne sahiptir. Hyundai Power benzinli jeneratör, dizel jeneratör ve inverter jeneratör gibi birçok jeneratörün üretimini yapmaktadır.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okuyucularımız. Bu yazımızda en iyi jeneratör markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Kullanıcı seçimlerine ve piyasadaki tecrübelerine göre seçtiğimiz 3 marka olan Aksa Jeneratör, Honda ve Hyundai Power markalarının tarihçeleri ve ürünleri hakkında bilgiler verdik. Daha fazlası için markaların internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz ayrıca jeneratör alırken kVA değerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. KVA değeri kullanım amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir