En İyi Hesap Makinesi Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda hem mühendislik öğrencilerinin hem de ticaretle uğraşan kişilerin hiçbir zaman yanından ayırmadıkları hesap makinelerini inceleyeceğiz. En iyi hesap makinesi markası hakkında konuşacağız. Hesap makineleri günümüzde çoğu kez telefon üzerinden kullanıldığı için hesap makinelerine gerek kalmasa da çoğu kişi yine de hesap makinesi kullanmayı tercih ediyor. Bunun önemli bir sebebi sınavlarda telefonun yasak olması diğer bir sebep ise ticaretle uğraşan kişilerin hesap makinesinin daha pratik olduğundan dolayı tercih edilmesidir. Hesap makinelerinin de birçok çeşidi vardır. Bilimsel hesap makineleri genellikle öğrenciler ve öğretmenler tarafından tercih edilmektedir. Diğer klasik hesap makineleri ise ticaretle uğraşan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca birçok hesap makinesi üreticisi kişilerin kullanımı için cep boy hesap makinesi üretimi yapmaktadır. Daha fazla uzatmadan seçtiğimiz markalardan ilki olan Casio ile yazımıza başlayalım.

 

Casio

Casio, Tadao Kashio tarafından 1946 yılından Japonya’da tüketici elektroniği ürünleri üretmek üzerine kurulmuştur. Bir saat markası olarak aşina olduğumuz Casio günümüzde birçok tüketici elektroniği ürünlerini üretmektedir. Casio günümüzde kol saati, duvar saati, masa saati, çalar saatler, etiket yazıcılar, projektörler, fotoğraf makineleri ve projektörler gibi birçok elektronik ürünün üretimine sahiptir. Casio okul ve laboratuvar, ofis kullanımı, mağaza kullanımı ve seyahat kullanımı için birçok hesap makinesi çeşidini üretmektedir. Ayrıca Casio hesap makinesi ve kol saatini birleştirerek hesap makineli kol saati ürünlerinin de üretimini yapmaktadır.


Texas Instruments

Texas Instruments, 1930’lu yıllarda bir yakıt firması olarak ABD’de kurulmuştur. 1940’ların sonlarında savunma sanayine yönlenmiştir. 1958’de ise elektronik sistemleri üretmeye başlamıştır. Texas Instruments günümüzde tıbbi hizmetler, otomotiv, dijital ürünler gibi  çoğu alanda kullanılmak üzere mikrodenetleyiciler, işlemciler, yarı iletken ürünlerin üretimini yapmaktadır. Ayrıca bilgisayarın ilk kullandığı zamanlarda çeşitli bilgisayar ürünlerinin de üretimini yapmıştır. Texas Instruments daha çok bilimsel alanda kullanılmak üzere dijital grafikli hesap makineleri üretmektedir.

 

Canon

Canon 1937 yılında Japonya’da kurulmuştur. Fotoğraf makineleri ile aşina olduğumuz Canon birçok elektronik ürünün üretimini yapmaktadır. Canon günümüzde fotoğraf makineleri, video kameralar, lensler, yazıcılar, kamera aksesuarları, tarayıcılar, dürbünler gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Canon temel kullanım, bilimsel kullanım ve yazdırma özellikli gibi birçok hesap makinesinin üretimini yapmaktadır.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda en iyi hesap makinesi markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Kullanıcı yorumlarına ve tecrübelerine göre seçtiğimiz 3 marka olan Casio, Texas Instruments ve Canon hakkında çeşitli bilgiler verdik. Daha fazlası için markaların internet sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir