En İyi Halı Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni ve sıradan olmayan bir yazı ile daha karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi halı markası hakkında konuşmaya çalışacağız. Halılar hepimizin evlerinde olmazsa olmaz olan eşyalardandır.  Bu yüzden dolayı bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk. Halılar çoğunlukla dekor amaçlı olsa da kış günlerinde ayağımızın evin zeminine basmaması için de kullanılmaktadır. Günümüzde çoğu evin zemini laminat parkelerden oluşsa da halkımız yine de halıdan vazgeçmemektedir. Tabi bu amaçların dışında hobi amaçlı olarak eski el dokuması halıları alıp koleksiyon yapan insanlar da bulunmaktadır. Günümüzde nadir de olsa bazı illerimizde el dokuması halıların üretimi yapılmaktadır fakat el dokuması halı için birçok uğraş gerektiği için diğer halılara nazaran pahalıdır. Halılar ile ilgili çeşitli bilgiler verdikten sonra seçtiğimiz markalardan ilki olan Merinos ile başlayalım.

 

Merinos Halı 

1970 yılında Mehmet Erdemoğlu tarafından kurulmuş olan Merinos kilim üretimi üzerine kurulmuştur. 1983 yılında ise kilim üretiminin yanında halı üretimine geçiş yapmıştır. Günümüzde çeşitli tekstil alanlarında ürünleri mevcuttur. Merinos yatak odası, yemek odaları, koltuk takımları, köşe takımları, baza ve başlık, uyku setleri, battaniyeler gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Daha fazlası için Merinos internet sitesini ziyaret edip halı sekmesine tıklayarak halı modellerine bakabilirsiniz.

 

Kaşmir Halı

Kaşmir Halı, Gülsan Holding bünyesinde 2005 yılında Gaziantep’te faaliyetlerine başlamıştır. Kaşmir Halı’nın merkezi İstanbul’da olup fabrikası Gaziantep’te bulunmaktadır. Kaşmir Halı, günümüzde sadece halı üretimi yapmaktadır. Kaşmir Halı internet sitesini ziyaret ederek Kaşmir Halı’nın üretmiş olduğu halı modellerine bakabilir ve özel serilerine göz atabilirsiniz.

Karmen Halı

Karmen Halı ev tekstil ürünleri üreten bir firmadır. Rulo kesim, özel kesim, klasik kesim gibi birçok ürüne sahiptir. Daha fazla bilgi için Karmen Halı internet sitesini ziyaret ederek Karmen Halı’nın üretmiş olduğu halılar ve koleksiyonlara göz atabilir ve çeşitli halı modellerine bakabilirsiniz.

 

Dinarsu Halı

Dinarsu Halı, 1955 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 2005 yılında ise Erdemoğlu Holding bünyesine katılmıştır. Dinarsu otel, halı saha, cami kullanımı için duvardan duvara birçok halı çeşidinin üretimini yapmaktadır. Dinarsu Halı ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için Dinarsu internet sitesini ziyaret edebilisiniz. Ayrıca Dinarsı Halı modellerine ve koleksiyonlarına bakabilirsiniz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız bu yazımızda en iyi halı markaları ve bu markaların tarihçeleri ve ürünleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Kullanıcıların seçimlerine ve tecrübelerine göre seçtiğimiz 4 marka olan Merinos Halı, Kaşmir Halı, Karmen Halı ve Dinarsu Halı ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Daha fazlası için markaların internet sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir