En İyi Diş Macunu Markası

Merhaba değerli okuyucularımız. İnsan sağlığında önemli bir yere sahip dişlerimizin bakımı oldukça zor ve bir o kadar da önemlidir. Bu yazımızda sizlerle diş sağlığı için en önemli etkenlerden biri olan diş macunları hakkında konuşacağız. Sizlere en iyi diş macunu markaları ve markaların tarihçesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

 

COLGATE

1806 yılında kurulan şirket William Colgate tarafından New York’ta kurulmuştur. Colgate diş macunu, sabun, şampuan, deodorant gibi kişisel bakım ürünleri ve hayvan mamaları üretmektedir. Diş sağlığına ve ağız bakımına oldukça önem veren şirket pek çok diş macunu üretmektedir. Colgate Total, Optik Beyazlık, Üçlü Etki, Çürüklere Karşı Koruma gibi birçok çeşitle her türlü diş sağlına yardımcı olmaktadır. Dişleriniz için hem beyazlık hem de çürüklere karşı koruma için sizlere yardımcı eder. Diş macunlarının yanı sıra ağız bakım suları ile de dişlerimizi korumaya yardım eder. Diş sağlığımız için Colgate önemlidir.

 

SENSODYNE

1980 yılında Sensodyne F ile potasyum nitrat içeren ilk diş macununu üreterek bu işe başlamıştır.Her yıl yeni diş macunları, ağız bakım ürünleri geliştirerek kendini zirveye taşımayı başarmıştır. Hassasiyet konusuna en çok önem veren marka olan Sensodyne beyazlatma, diş etinin ve diş minesinin korunmasına da büyük önem vermiştir. Sensodyne Hızlı Rahatlama sayesinde sadece 60 saniyede dişlerinizi rahatlatabilirsiniz. Bu gibi başarılı birçok ürüne imzasını atan Sensodyne ürünlerine bakmak da fayda vardır.

İPANA

Kısa sürede en çok satan markalardan biri olan İpana 1915 yılında Bristol-Meyers tarafından piyasaya sürülmüştür. P&G bünyesinde doğup gelişmiş olan pekçok markadan biridir. İpana hem sektöre ilkleri getiren hem de birçok sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayan güçlü bir markadır. İlk anti tartar diş macunu, ilk çocuk diş macunu ve ilk antibakteriyel diş macununu İpana sayesinde tanımış bulunmaktayız. İpana ve Oral-B ağız bakım suları ve diş macunları ile hem dişlerimizi beyazlatmayı hem ağzımızı ferahlatmayı amaçlamıştır. Bu ikili diş sağlımız için oldukça önemlidir.

 

PARADONTAX

Uzun bir geçmişe sahip olan Paradontax Alman bir diş hekimi olan Dr. Focke tarafından 1937’de geliştirilmiştir. Diş eti bakımına daha çok önem veren marka bu konuda yenilikçi ve faydalı fikirler ile en iyi diş macunlarını üretmeyi hedeflemiştir. Ağzımızın temiz ve ferah kalması için bitki özleri içeren diş macunları aynı zamanda dişleri güçlendirmek için florür ve plakların uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için sodyum bikarbonat içermektedir. Çeşitli diş macunlarına sahip olan Paradontax da sağlıklı dişler için bize yardımcı olacaktır.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Çeşitli diş macunu markalarını ve geçmişlerini araştırdık. 4 tanesini sizler için daha detaylı araştırdık. Bizler araştırırken çok faydalı bilgiler edindik. Diş sağlığımız için hangi diş macunu daha faydalı olur karar vermeye çalıştık. En iyi diş macunu markası hakkında bilgiler verdik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere herkese sağlıklı dişler dileriz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir