En İyi Diş Fırçası Markası

Merhaba değerli okuyucularımız. Yeniden güzel bir konumuz ile karşınızdayız. Gülüşümüzü güzelleştiren dişlerimizin sağlığı çok önemlidir. Geçmişte yaşamış büyüklerimiz misvak kullanarak dişlerini korumaya çalışmışlardır. Günümüzde misvağın yerini diş fırçası ve diş macunu almıştır. Bu yazımızda en iyi diş fırçası markası hakkında konuşacağız. Pek çok çeşidi bulunan diş fırçalarının en iyisi hangisidir sizler için araştıracağız. Şimdi yazımıza geçelim ve seçtiğimiz markaların ilki olan Oral-B ile başlayalım.

 

ORAL-B

Kaliforniyalı periodontoloji doktor Dr. Robert W. Hutson(1920-2001) tarafından 1950 yılında tasarlanmış ve ismi ‘Hutson Diş Fırçası’ olmuştur. Daha sonraki zamanlarda hem diş fırçaları daha da gelişmiş hem de ismi ‘Oral-B’ olmuştur. Diş fırçası üretiminde birici sırada yer alan marka pilli,şarjlı ve manuel diş fırçaları üretmektedir. Diş sağlınız çin oldukça önemli olan Oral-B şarjlı diş fırçasını istediğiniz ayarda kullanabilirsiniz ve basınç sensörü sayesinde diş etlerinize zarar vemezsiniz. Bu gibi pek çok özelliği bulunan şarjlı diş fırçalarını sizler de denemelisiniz.

 

COLGATE

William Colgate tarafından New York’ta kurulan şirket 1806 yılında kurulmuştur. Pek çok üretim ağına sahip olan marka diş macunu üretiminde olduğu gibi diş fırçası üretiminde de oldukça başarılıdır. Her çeşit gülümseme için tasarlanmış diş fırçaları ile herkese uygun üretim yapmaktadır. Colgate 360, Mikro İnce, Twister, ZigZag, Üçlü Etki, Extra Clean, Premier Clean, Optic White, Optik Beyaz, Smiles, Total modelleri bulunmaktadır. Diş ve diş eti arasına giren kılları ile derinlemesine temizlik sağlar. Colgate diş fırçaları diş sağlığımız için çok önemlidir.

SENSODYNE

Potasyum nitran içeren ilk diş macununu üreterek işe başlayan marka 1980 yılında kurulmuştur. Bugün zirvede olan markalar arasında yer alan Sensodyne dişlerin beyazlaması, diş etinin ve diş minesinin korunmasına oldukça önem vermektedir. Sensodyne True White diş fırçası temizlenmesi en zor bölgerin bile kolaylıkla temizlenmesini sağlayarak dişlerimizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Sensodyne Micro Active Exstra Yumuşak diş fırçası oldukça yumuşak yapısı sayesinde diş etlerine zarar vermeden hassas bir şekilde temizlenmesini sağlar. Hem diş macunu hem de diş fırçası üretiminde başarılı olan markayı sizler de denemelisiniz.

 

Bugün güzel gülüşlerimiz için önemli bir konudan bahsettik. Diş sağlığımız için oldukça önemli olan diş macunlarını daha önce araştırmıştık. Bu yazımızda da diş sağlığımız için önemli olan bir diğer faktörü yani diş fırçalarını araştırdık. En iyi diş fırçası üreten 3 markayı sizler için inceledik ve en iyi diş macunu markaları hakkında bilgiler verdik. Artık siz de sağlıklı ve en güzel gülüşlere sahip olabilmek için ne kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir