En İyi Dikiş Nakış Makinesi Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yepyeni ve farklı bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi dikiş makinesi markası hakkında konuşacağız. Bu yazımız profesyonel tipte değil de daha çok ev kullanımı tipinde dikiş makinesi üzerine olacaktır. Hemen hemen her evde bir dikiş makinesine veya iğne ipliğe ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaç kimi zaman yırtılan pantolonlarımızdan kimi zaman gömleklerimizden doğmaktadır. Tabi çoğu mahallede bu işleri mahalle terzilerimiz yapmaktadır ama evinde makinesi veya iğnesi ipliği ile birçok dikiş yapan aile bulunmaktadır.

 

Dikiş makineleri günümüzde birçok amaç için kullanılmaktadır. Dikiş makineleri hem yırtık sökük dikmek için hem de kumaştan yeni bir elbise veya gömlek gibi çeşitli giysiler dikmek için kullanılmaktadır. Dikiş makineleri ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra seçtiğimiz markaların ilki olan Singer dikiş makineleri ile yazımıza başlayalım.

 

Singer

Singer 1851 yılında Boston, ABD’de kurulmuştur. Singer, Isaac Singer tarafından kurulmuştur. Şu an genel merkezi ABD’de bulunmaktadır. Bugün üretilen dikiş makinelerinin anası Singer tarafından yapılmıştır. Örneğin klasik elektriksiz dikiş makineleri bir Singer icadıdır. Singer çeşitli ilklere sahiptir. İlk elektrikli dikiş makinesi Singer tarafından yapılmıştır. Ayrıca ilk bilgisayar kontrollü dikiş makinesi de Singer tarafından yapılmıştır. Singer günümüzde elektronik piko, bilgisayarlı piko gibi gibi ev tipi dikiş makineleri, sanayi tipi dikiş makineleri, pres ütüler, kazanlı ütüler, buharlı ütüler gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır.

Janome

Janome, Yosaku Ose tarafından 1950 yılında Japonya’nın başkenti olan Tokyo’da kurulmuştur. Genel merkezi de yine Tokyo’da bulunmaktadır. Janome günümüzde elektrikli dikiş makineleri, elektriksiz dikiş makineleri, ev ve sanayi tipi dikiş makinesi gibi birçok dikiş makinesinin üretimini yapmaktadır. Ayrıca Janome çeşitli nakış makinelerinin üretimini de yapmaktadır.

 

Brother

Brother, 1908 yılında Kanekichi Yasui tarafından Japonya’da kurulmuştur. Brother bir çok elektronik aletin üretimini yapmaktadır. Özellikle yazıcı piyasasında Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. Brother günümüzde yazıcı, tarayıcı, etiket yazıcı, dikiş nakış makineleri ve mobil yazıcılar gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Brother, elektrikli dikiş makineleri, elektrikli nakış makineleri, elektronik dikiş makineleri gibi birçok dikiş nakış makinesinin de imalatını yapmaktadır.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda kullanıcı yorumlarına ve piyasadaki tecrübelerine göre seçtiğimiz 3 marka olan Singer, Janome ve Brother hakkında bilgiler verdik. En iyi dikiş makinesi markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Daha fazla bilgi almak için markaların internet sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir