En İyi Boya Markası

Merhaba saygıdeğer okuyucularımız yeni bir yazıyla karşınızdayız. Bu yazımızda sizlerle en iyi boya ve en iyi boya markası hakkında konuşacağız. Hiç şüphe yok ki bir yere baktığımızda renkler ve renklerin parlaklığı bizlerin dikkatini çeker. Örneğin bir eve baktığımızda eğer o evin rengi diğer evlerden farklı bir özellikle ön plana çıkıyorsa o ev bizim dikkatimizi çeker. Tabi burada renk dışında boyanın kalitesi ve boyanın özellikleri de evi dikkat çeker hale getiriyor. Sizler için seçtiğimiz markalar arasından biri olan Polisan ile incelemelerimize başlayalım.

 

Polisan Boya

Polisan 1985 yılında “Polisan” adını alarak boya üretimine başlamıştır. Günümüzde üretimini Kocaeli ilinde sürdürmektedir. Polisan evlere özel, gemilere özel, mobilyalara özel, inşaatlara özel ve endüstriyel amaçlı kullanım için birçok boya çeşidi üretimi yapmaktadır. Ayrıca boyanın yanında tutkal, tiner, ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve vernik gibi pek çok ürününde üretimini yapmaktadır. Boya deyince akla gelen markalardan biri olan Polisan tercih edilebilecek markalardan biridir.

 

Filli Boya

1988 yılında Betek adıyla inşaat malzemeleri üreten firma 1933 yılında Avrupalı bir şirketle teknolojik ortaklık yaparak Filli Boya adıyla inşaat boyası üretimine girmiştir. Mobilya boyaları, sanayi boyaları, inşaat boyaları ve ısı yalıtım ürünleri ile Filli Boya geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca Filli Boya fayans yapıştırıcı, derz dolgu, su yalıtım ve harç katkıları gibi kimyasal ürünlere de sahiptir.

Dyo Boya

1927 yılında İzmir’de kurulmuş olan Dyo günümüzde hem Türkiye’de hem de yurtdışı’nda boya sektöründe önemli  bir yere sahiptir. Dyo dekoratif boyalar, mobilya boyaları, sanayi boyaları, oto tamir boyaları, deniz boyaları ve matbaa mürekkepleri gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 

Marshall Boya

Marshall 1954 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Marshall günümüzde macun,boya, astar ve sprey boya gibi birçok ürün çeşidine sahiptir. Marshall ısı ve ses yalıtımı üretimi de yapmaktadır. Ayrıca sizlere Marshall web sitesini ziyaret ederek dekorasyon tavsiyesi bölümüne bakmanızı tavsiye ederiz.

 

Boya yaptırmaya karar verdikten sonra renk seçimi oldukça zorlu bir süreçtir. Yukarıda verdiğimiz markaların web sitelerini ziyaret ederek boyaların renk çeşitlerine ve dekorasyon örneklerine bakabilirsiniz. Bu süreçte boyacınızdan da yardım almanız sizin yararınıza olacaktır.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okuyucularımız. Bu yazımızda sizlerle beraber en iyi boya markaları hakkında elimizden geldiğince bir sohbet havası içerisinde konuşmaya çalıştık. Seçtiğimiz markalar: Polisan, Filli Boya, Dyo ve Marshall’dır. Bu değerlendirmeler internette yer alan tavsiyeler ve yorumlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

One Comment

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir