En İyi Bisiklet Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni bir yazıyla karşınızdayız. Bu yazımızda sizlerle en iyi bisiklet ve en iyi bisiklet markaları hakkında konuşacağız. Bisikletler günümüzde önemli bir yere sahiptir. Özellikle gelişmiş ülkelere baktığımızda bisikletlere yoğun bir ilgi vardır. Bu ilgiyi bisiklet yollarına verilen öneme bakarak anlayabiliriz. Bisikletlerin sağlığımız için önemli bir araç olduğunu hatırlatıp markaları inceleyerek yazımıza başlayalım.

 

Merida

1972 yılında Tayvan merkezli olarak kurulmuş olan Merida günümüzde yol bisikletleri, dağ bisikletleri, şehir bisikletleri ve çocuk bisikletleri olarak birçok bisiklet üretimi yapmaktadır. Ayrıca bisikletlerinin disk, teker ve stand gibi çeşitli yedek parçalarının satışını da sunmaktadır. Merida bisiklet üretiminin yanı sıra bisiklet ve bisiklet sürücüleri için çeşitli aksesuarlar üretmektedir. Bunlara örnek olarak bisiklet giysisi, tayt ve şapka verilebilir.

 

Salcano

Salcano 1975 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Türkiye’de üretim yapmakta olan Salcano bisiklet bunun yanı sıra İngiltere, Almanya ve Hollanda gibi ülkelere önemli bir bisiklet ihracatı yapmaktadır. Salcano dağ bisikletleri, yarış bisikletleri, şehir bisikletleri, gezi bisikletleri, çocuk bisikletleri ve katlanabilir bisiklet gibi birçok çeşidi olan geniş bir ürün yelpazesine sahip bir markadır. Bisikletlerin yanı sıra yedek parça temini hizmeti de vermektedir.

Bianchi

Bianchi 1885 yılında bir İtalyan markası olarak kurulmuştur. En eski bisiklet üreticisi olarak bilinmektedir. Tüm dünyaya yayılmış  geniş bir bayi ağı bulunmaktadır. Bianchi dağ bisikletleri, şehir bisikletleri, gezi bisikletleri ve çocuk bisikletleri gibi ürünlere sahiptir. Ayrıca çeşitli bisiklet aksesuarları da bulunmaktadır.

 

Ümit

Ümit bisiklet 1983 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Türkiye’de önemli bir yere sahip olan Ümit Bisiklet aynı zamanda başka ülkelere bisiklet ihracatı yapmaktadır. Ümit bisiklet cargo, city, trekking, bmx ve elektrikli bisiklet gibi bir çok ürüne sahiptir. Ayrıca çocuklar için Ben10 ve Hello Kitty gibi çizgi film kahramanlarının lisanslı bisikleti bulunmaktadır.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda sizler için seçtiğimiz 4 bisiklet markasını inceledik. En iyi bisiklet markaları hakkında fikir sahibi olmaya çalıştık. Bu markalar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için markaların web sitelerini ziyaret edip kataloglarını ve fiyat listelerini inceleyebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir