En İyi Bıçak Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni ve sıradan olmayan bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi bıçak markası hakkında konuşacağız. Tabi bu yazıyı yazarken seçeceğimiz markalar daha çok ev kullanımı için ve Türkiye’de rahatça bulunabilecek markalardan oluşacaktır. Özellikle kurban bayramının da yaklaşmasıyla bıçakların bir hayli önemi artmıştır. Biz de bu yazıyı bu probleme rehber olması amacıyla yazacağız.

 

Kurban bayramının yaklaşmasıyla evlerde bayram ve kurbanlık telaşı başlamıştır. Bugünlerde aileler bayram alışverişine çıkmaktadırlar. Bıçaklarda bu alışverişin önemli bir parçasıdır. Bazı aileler bıçaklarını bilemeye götürürken bazı aileler de bıçak bileme makinesi ile kendileri bilemektedirler. Tabi bıçak eskidiyse bilemek fayda etmeyebilir bu durumda yenisini almak daha karlı ve performanslı olabilir. Bu yazımızda yeni bıçak alacaklara rehber niteliğinde bir yazı olacaktır. Lafı daha fazla uzatmadan seçtiğimiz markalardan ilki olan Sürmene bıçakları ile yazımıza başlayalım.

 

Sürmene Bıçakları

Sürmene bıçakları aslında tam anlamıyla bir marka değildir. Sürmene, Trabzon ilimize bağlı bir ilçedir. Burada yapılan bıçaklar genelde ustaların ismiyle beraber Sürmene bıçakları olarak anılır. Sürmene bıçaklarının en önemli özelliği bıçak ustalarının bıçakları el işçiliğiyle hiçbir otomasyon sistemi kullanmadan yapmasıdır. Ayrıca sürmene bıçakları uzun ömürlü kullanım özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Sürmene bıçakları şef bıçakları, kasap ve kurban bıçakları, avcı bıçakları, mutfak bıçakları gibi birçok bıçak çeşidine sahiptir. Ayrıca çeşitli sürmene çakıları da ustalarımızın elinden çıkmaktadır.

Korkmaz

Korkmaz 1972 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda çelik eşyaların üretimini yaparak ticari hayatına başlangıç yapmıştır. Korkmaz günümüzde çelik tencere, çatal bıçak setleri, çaydanlık, cezve ve kahve makineleri, su ısıtıcıları, pişirici, tost ve waffle makineleri gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Korkmaz internet sitesini ziyaret ederek Korkmaz bıçak setlerine göz atabilirsiniz.

 

Tefal

Tefal 1956 yılında Fransa’da kurulmuştur. Genel merkezi de yine Fransa’dadır. Tefal yapışmaz tencere ve tava üretimiyle ticari hayatına başlamıştır. Tefal günümüzde tencere ve tavalar, su ısıtıcıları, termos, mutfak robotları, el blenderları, kahve makineleri gibi birçok ev mutfak ürünün üretimini yapmaktadır. Tefal web sitesini ziyaret ederek Tefal bıçak setlerine göz atabilirsiniz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımız yaklaşmakta olan kurban bayramına özel bir yazıydı. Bu yazımızda en iyi bıçak markaları hakkına konuşmaya çalıştık. Bu yazıyı daha çok ev kullanımı tipte bıçaklar için yazdık. Profesyonel kullanım amaçlı ithal ve yerli olmak üzere birçok marka bulunmaktadır biz bu markalar yerine ev kullanımına özel fiyatları ev kullanımı için ideal olan markaları belirledik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir