En İyi Av Tüfeği Markası

Merhaba değerli okuyucularımız av tutkunlarına özel bir yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda en iyi av tüfeği markası hakkında konuşacağız. Av sezonu yakın bir zamanda açılmaktadır. Tabi bu sezon açılma tarihleri bölge bölge değişiklik göstermektedir. Avcılar sezon açılmadan önce hazırlıklarını yapmaktadırlar. Avda, bir avcı için av tüfeği ve bu tüfeğin marifetleri çok önemlidir. Her avcı kaliteli bir tüfeğe sahip olmak ister işte biz de buna rehberlik edecek bir yazacağız.

 

Piyasada yerli ve ithal olmak üzere birçok silah üreticisi bulunmaktadır. İthal silahlar günümüzdeki kurdan ve vergilerden dolayı yerli silahlara göre çok pahalıdır. Piyasadaki ürün çeşitlerine ve tecrübelerine göre sizler için 2 yerli ve 1 ithal olmak üzere 3 marka seçtik. Sizlerle beraber bu markaları inceleyeceğiz. Seçtiğimiz markalardan ilki olan Sarsılmaz ile yazımıza başlayalım.

 

Sarsılmaz

Sarsılmaz 1880 yılında kurulmuştur. Sarsılmaz tabanca, askeri silah ve spor silahları ürünlerinin üretimini yapmaktadır. Sarsılmaz 2013 yılında Havacılık sektörüne de hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca Uzak Doğu ve Avrupa gibi birçok yabancı ülkeye de silah ihracatı yapmaktadır. Sarsılmaz günümüzde yarı otomatik tabancalar, toplu tabancalar, yarı otomatik tüfekler, pompalı tüfekler, atış tüfekleri, süperpoze tüfekler, makineli tüfekler piyade tüfekleri gibi birçok silah çeşidinin üretimini yapmaktadır. Daha fazla bilgi için Sarsılmaz internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Ata Arms

1955 yılında Celal Yollu Kayseri İncesu’da ilk tek kırma av tüfeğini üreterek Ata Arms’ın temellerini attı. Celal Yollu’nun Kayseri’deki serüveni 1990’da İstanbul’a taşınmasıyla sonlandır. Celal Yollu İstanbul’da silah üretimlerine devam etti. Ata Arms günümüzde yivli av tüfeği, ahşap ve sentetik av tüfekleri gibi birçok av tüfeğinin üretimini yapmaktadır. Ata Arms’ın üretmiş olduğu tüm tüfekleri görmek için internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Beretta

Beretta, 1526 yılında kurulmuş Dünya’nın en eski silah üreticilerindendir. Kurucusu Maestro Bartolomeo Beretta’dır. Beretta günümüzde tabancalar, av tüfekleri, eğitim tüfekleri, askeri tüfekler, yarı otomatik av tüfekleri, av aksesuarları, giyim aksesuarları gibi birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Ayrıca Beretta askeri ve kamu alanında da birçok ürüne sahiptir.

 

Avcılara özel olan bu yazımızın da sonuna geldik. Bu yazımızda en iyi av tüfeği markaları hakkında konuşmaya çalıştık. Piyasadaki tecrübelerine ve kullanıcı seçimlerine göre seçtiğimiz 3 marka olan Sarsılmaz, Ata Arms ve Beretta hakkında bilgiler verdik. Daha fazlası için markaların internet sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir