En İyi Akü Markası

Merhaba değerli okuyucularımız yeni bir yazı ile karşınızdayız. Araç sahiplerine özel bir yazı ile yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda en iyi akü markası hakkında konuşmaya çalışacağız. Seçtiğimiz akü markalarının tarihçeleri ve ürünleri hakkında bilgiler vereceğiz. Araçların en önemli aksamları arasında hiç şüphe yok ki akülerde yer almaktadır. Örneğin aracın aküsü zayıfsa aracın farlarını açık unutup giderseniz geri geldiğinizde aküde yeterli güç kalmadığından dolayı araç çalışmayabilir burada akünüzün ömrü çok önemli bir unsurdur. Başımıza gelmese de çoğu zaman bu olayla karşılaşırız. Bu olayın diğer bir benzeri de teyp açık unutulduğunda yaşanmaktadır fakat yeni model arabaların çoğunun teybi aracın kontağına bağlı olduğu için aracın kontağını kapattığında teyp de kapanmaktadır. Akü ile ilgili kısa bilgiler verdik şimdi lafı fazla uzatmadan seçtiğimiz markaların ilki olan Mutlu Akü ile yazımıza başlayalım.

 

Mutlu Akü

Mutlu A.Ş 1945 yılında ithalat ve ihracat ile sektöre giriş yapmıştır. 1955 yılında akü üretimini gerçekleştirerek üretim hayatına başlamıştır. Mutlu Akü günümüzde binek araçlar için akü çeşitleri start-stop model araçlar için akü çeşitleri, endüstriyel amaçlı akü çeşitleri, tam kapalı ve standart tipte motosiklet aküsü çeşitleri gibi birçok akü çeşidinin üretimini yapmaktadır. Ayrıca Mutlu Akü standart akülere göre %25 daha fazla performanslı olduğunu söylemektedir.

 

Varta Akü

Varta Akü 1887 yılında Adolf Müller tarafından Almanya’da kurulmuştur. Kurulduğu senelerde içten yanmalı motorlar için çeşitli akülerin üretimini yapmaktaydı. Varta Akü genel merkezi Almanya’nın Ellwangen şehrinde bulunmaktadır. Varta günümüzde otomotiv aküleri, ağır ticari araç aküleri, motosiklet, atv ve utv aküleri, tekne ve yatlar için çeşitli akülerin üretimini yapmaktadır. Varta’nın ayrıca çeşitli geliştirdiği teknolojiler bulunmaktadır. Bu teknolojilere örnek olarak AGM ve EFB örnek verilebilir.

İnci Akü

İnci Akü 1984 yılında Cevdet İnci tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne çeşitli alanlarda farklı amaçlarda kullanılmak üzere akü üretimi yapmaktadır. İnci Akü günümüzde otomobil ve hafif ticari araçlar, ağır vasıta, endüstriyel amaçlı akü gibi çeşitli akülerin üretimini yapmaktadır. Ayrıca İnci Akü start-stop teknolojisi gibi çeşitli teknolojileri de ürünlerinde kullanmaktadır. İnci Akü web sitesine tıklayarak ürünleri ve geliştirdikleri teknoloji hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik değerli okurlarımız. Bu yazımızda kullanıcı yorumlarına ve piyasadaki tecrübesine göre seçtiğimiz 3 marka olan Mutlu Akü, Varta Akü ve İnci Akü hakkında bilgiler vermeye çalıştık. En iyi akü markaları hakkında bilgiler verdik. Daha fazla bilgi için markaların internet sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Yazıyı bitirirken aracınızın aküsüne önem göstermenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir